Wracają Śniadania biznesowe w Subregionie Zachodnim!

We wrześniu 2021 roku wracają śniadania biznesowe. Ponownie będzie można poznać swoich przyszłych kontrahentów.

Artykuł opracowany przez: Śląskie Porozumienie Gospodarcze ŚLĄSK.ONLINE

Firma działa w branżach:

Instytucje Urzędy Stowarzyszenia, kluby i związki

W 2019 roku i z początkiem 2020 zorganizowano kilka spotkań, a na każdym z nich było co najmniej 100 firm. Wiele przedsiębiorców poznało na nich swoich kontrahentów i współpracowników. – COVID-19  zatrzymał rozwój naszej inicjatywy. Teraz czas na nową odsłonę – mówi prezes Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim Krzysztof Dybiec. 

Uczestnictwo w śniadaniach biznesowych przynosi wiele korzyści i umożliwia integrację gospodarczą. Przekonali się o tym lokalni przedsiębiorcy, którzy biorą w udział w wydarzeniu od momentu powstania inicjatywy.

Rys historyczny

Pierwsze śniadanie biznesowe w Subregionie Zachodnim odbyło się 7 lutego 2019 roku w Hotelu Amadeus w Wodzisławiu Śląskim. Gospodarzem spotkania był prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca, który słusznie zauważył, że potencjał regionu leży w dobrej i konkretnej współpracy samorządów i biznesu. Dialog między lokalnymi samorządowcami a środowiskiem biznesowym przynosi bowiem realne korzyści dla miasta.

Główny nacisk położono na zdobywanie i rozwijanie kontaktów biznesowych. Podkreślono istotność możliwości spotkania i zaproponowania odpowiedniego rozwiązania. Jak powiedział Ireneusz Burek, Prezes Śląskiego Porozumienia Gospodarczego ŚLĄSK.ONLINE, „środowiska biznesowe skupione w wielu różnych organizacjach zaczynają się spotykać. To dobra wiadomość. Cieszy też coraz większa obecność i aktywność ludzi niekoniecznie gdzieś zrzeszonych, z ciekawymi pomysłami. Działania integrujące polegają przecież na tym, by bez zobowiązań móc się spotkać, wypowiedzieć i zaproponować jakieś rozwiązania”.

Na spotkaniach prezentowano platformę gospodarczą Plusy dla Biznesu, która do tej pory wyjątkowo rozwinęła swoją funkcjonalność. Jak zapowiadano, platforma umożliwia  prezentację uczestników podczas spotkania, a także obopólny wgląd do ich danych.

Zebrane na śniadaniach informacje zwrotne wskazywały na potrzebę organizacji spotkań dla określonych branż. Tak też stało się już w kwietniu 2019 roku, kiedy to odbyło się śniadanie dla firm produkcyjnych. Wiele firm po tym spotkaniu zaczęło ze sobą kooperować.

Śniadania zaczęły zyskiwać popularność i kolejne miasta Subregionu Zachodniego podjęły się ich organizacji. Do tej pory odbyły się w Wodzisławiu Śląskim, Raciborzu, Rybniku i Żorach. Wybuch pandemii uniemożliwił organizację wydarzenia w Jastrzębiu Zdroju.

W efekcie wymiany informacji, dbałości o networking i możliwości przedstawienia się każdego uczestnika, współpracą zaczęła się interesować również Izba Gospodarcza w Karvinie. Skutkiem tego było powstanie polsko-czeskiego memorandum, do którego należą obecnie 33 podmioty (stowarzyszenia, urzędy i instytucje).

Kolejnym krokiem była organizacja międzynarodowych śniadań biznesowych w Subregionie Zachodnim, a także organizacja specjalnej wersji międzynarodowego śniadania dla firm produkcyjnych. Pozytywnym efektem tego wydarzenia było pozyskanie przez firmę z Ostrawy trzech kooperantów z naszego terenu.

Więcej na temat poprzednich edycji śniadanach biznesowych w Subregionie Zachodnim przeczytasz tutaj: Spotkania networkingowe

Korzyści z udziału

Przedsiębiorcy, mimo braku czasu, chcą uczestniczyć w wydarzeniach, które wiążą się z określonymi zyskami.

Śniadania biznesowe są gwarantem korzyści. Każdy uczestnik ma 30 sekund na swoją krótką prezentacje, po której następuje przerwa i wymiana wizytówek. Nowa odsłona wydarzenia każdemu zarejestrowanemu uczestnikowi umożliwi dostęp do danych interesujących go gości.

Ankieta

Główną podstawą śniadań biznesowych jest jak najlepiej dobrany temat, dzięki któremu można pozyskać dodatkową wiedzę i informacje. By było to możliwe prezes wodzisławskiej Izby Gospodarczej, wiceprezes ŚLĄSK.ONLINE, koordynator polsko czeskiego memorandum Krzysztof Dybiec zachęca do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej tematów śniadań biznesowych w Subregionie Zachdonim.

Zajmuje to nie więcej niż 5 minut, a pozwala na jak najlepsze dopasowanie tematów do uczestników.

Przykładowa agenda

Przykładowa agenda Śniadania Biznesowego:

7:30-8:00 Rejestracja gości, rozpoczęcie śniadania
8:00-8:10 Powitanie gości przez gospodarza
8:10-8:20 Prelekcja partnera
8:20-8:30 Kupujlokalnie, pracujlokalnie 
8:30-8:40 Możliwości współpracy transgranicznej
8:40-8:50 Wprowadzenie do networkingu – Krzysztof Dybiec, Prezes Izby Gospodarczej Wodzisław Śląski
8:50-9:20 30 sekund dla każdego gościa – jaka firma i czego najbardziej potrzebuje
9:20-10:20 Networking w praktyce – czas, kiedy się poznajemy i wymieniamy się wizytówkami

Biznesowa integracja Subregionu Zachodniego w Rybniku w marcu 2019 roku.

Biznesowa integracja Subregionu Zachodniego w Rybniku w marcu 2019 roku.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt:

  • Starostów, Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów – jeżeli chcecie, aby to u Was odbyło się śniadanie biznesowe
  • Instytucje finansowe, doradcze, agencje rozwoju, fundusze pożyczkowe – jeżeli chcecie być prelegentem na naszym śniadaniu i dotrzeć z informacją do ponad 100 przedsiębiorców jednocześnie
  • Firmy i instytucje – jeżeli macie ciekawe rozwiązania dla biznesu

Zachęcamy do rejestrowania się na Plusy dla Biznesu, aby nie ominęło Was ciekawe wydarzenie. Warto także śledzić nasze kanały informacyjne:

– PLUSYdlaBIZNESU.pl

– Facebook – PLUSYdlaBIZNESU