O tzw. tarczy antykryzysowej

Śląskie Porozumienie Gospodarcze SLASK.ONLINE , Inkubatory Przedsiębiorczości w Wodzisławiu Śląskim oraz Raciborzu zapraszają na spotkanie ONLINE

o szczegółach tzw. tarczy antykryzysowej

31.03.2020 GODZINA 11.00

Szkolenie przeprowadzi Radca prawny Martyna Michta, właściciel Kancelarii KRPM Legal w Katowicach z oddziałem w Wodzisławiu Śląskim.

KRPM Legal świadczy kompleksowe usługi prawne na rzecz przedsiębiorców oraz posiada szerokie doświadczenie w zakresie świadczenia usług związanych w szczególności z przygotowywaniem oraz negocjowaniem umów handlowych, regulowaniem relacji pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą czy dostosowywania funkcjonowania działalności do aktualnie obowiązujących przepisów prawnych.

Oprócz stałej obsługi prawnej, Kancelaria świadczy także usługi szkoleniowe oraz wdrożeniowe, przede wszystkim w zakresie ochrony danych osobowych oraz AML.

Podczas szkolenia zostaną omówione kluczowe propozycje tzw. Tarczy antykryzysowej, tj.:

  1. Współfinansowanie przez państwo wynagrodzenia postojowego, warunki obniżenia wymiaru etatu;
  2. Dofinansowanie płacy pracownika przy spadku obrotów przedsiębiorstwa
  3. Pokrycie przez państwo składek ZUS dla mikrofirm
  4. Obniżenie czynszu za okres, gdy najemca lokalu nie prowadzi działalności w obiekcie handlowym o powierzchni sprzedaży powyżej 2000m2.
  5. Odroczenie obowiązków wynikających w szczególności z PPK, Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych czy składania nowego pliku JPK_VAT.
  6. Zapewnienie możliwości działania zarządów oraz rad nadzorczych spółek w sytuacji nadzwyczajnych wydarzeń.
  7. Przedłużenie ważności pozwoleń na pracę dla obcokrajowców

jak również rozwiązania funkcjonujące w Kodeksie pracy i innych przepisach. Ponadto, w sposób praktyczny omówiony zostanie tryb optymalizacji kosztów zatrudnienia i wszelkich innych kosztów w dobie kryzysu spowodowanego epidemią. Odpowiemy również na wszelkie pytania, w tym dotyczące kwarantanny, pracy zdalnej, zasiłków chorobowych, rozliczania przestoju itp.

Spotkanie na zoomie 31 marca 2020 o 11.00

Ściągnijcie program na komputer lub komórkę https://zoom.us/download

Przed spotkaniem kliknij link i weź udział https://zoom.us/j/753096487

Spotkanie jest współfinansowane ze środków publicznych otrzymanych z Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim na wsparcie przedsiębiorczości