Mamy podium

Mówi się, że wystąpienia publiczne wywołują w nas strach większy niż sama śmierć.

Jednocześnie, sama myśl o tym, że mielibyśmy być przez kogoś oceniani sprawia, że odczuwamy wewnętrzny niepokój. Jak zatem publicznie ocenić czyjeś wystąpienie tak, aby nas nie sparaliżował strach, a nasz odbiorca nie padł na zawał pod gradobiciem naszych uwag?

Odpowiedź na to pytanie na pewno zna Roksandra Kłobuch, która w niedzielę, 23.08.2020 zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Ewaluacjach Scenicznych, odbywających się podczas Królewskiego Efektu Toastmasters w Krakowie.

Roksandra, która na co dzień mieszka w Rybniku, a w Klubie Toastmasters IG Wodzisław Śląski pełni funkcję Wiceprezesa do Spraw Członkostwa, wygłosiła niesamowitą ewaluację, w której nie zabrakło cennych porad dla ocenianego mówcy. Dzięki nim będzie on mógł udoskonalić swój warsztat, a tym samym sprawić, by jego przyszłe wystąpienia były jeszcze lepsze.

Oceny sceniczne Roksandry cechują się niezwykłą naturalnością połączoną z godnym pozazdroszczenia profesjonalizmem. Swoim wystąpieniem ujęła sędziów wskazując nie tylko elementy, które mówca musi poprawić lecz także te, które wykonane były nad wyraz dobrze.

Swoją przygodę z Klubem Toastmasters, Roksandra rozpoczęła trzy lata temu i od tej pory wciąż się doskonali. Z każdym wyjściem na scenę zyskuje nowe kompetencje i zdobywa cenne doświadczenia. Teraz może zaliczyć do nich zaprezentowanie się i zyskanie uznania wśród ogólnopolskiej widowni. Jej występ na długo pozostanie na ustach Toastmasterów w całej Polsce.

Co zatem zrobić,

Co zatem zrobić, aby wygłaszane przez nas oceny, nie tylko nie wywoływały strachu w naszych odbiorcach, ale również powodowały w nich chęć doskonalenia się? Jedną z możliwości jest budowanie i szlifowanie umiejętności w udzielaniu informacji zwrotnej. Jest to jedna z kompetencji, które rozwijamy jako członkowie Klubu Toastmasters. Nasze spotkania odbywają się cyklicznie, w co drugi piątek i są otwarte dla gości.

Chcąc się rozwijać, najlepiej robić to pod okiem najlepszych, a właśnie od najlepszych uczymy się w Klubie Toastmasters IG Wodzisław Śląski!

Nasza Strona:

Nasz Facebook:

Nasz Kanał na YouTube:

Rafał Wiejacz, Wiceprezes do spraw PR, Toastmasters IG Wodzisław Śląski