Zapraszamy na śniadanie

Po wakacyjnej przerwie wraca cykl śniadań biznesowych dla przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji wspierających biznes z Subregionu Zachodniego woj. śląskiego.  Najbliższe odbędzie się już 19 września 2019 r. w Rybniku. Zapraszamy do Zabytkowej Kopalni „Ignacy” na godzinę 7:30.

W programie przewidziano krótkie wystąpienia oraz oczywiście networking, by każdy mógł znaleźć przestrzeń do nawiązania kontaktu z potencjalnym kontrahentem. Tematem przewodnim wystąpień otwierających śniadanie będzie rosnąca obecność pracowników z Ukrainy – w Polsce mieszka ich już około 1 mln 300 tys. i w ciągu ostatnich 5 lat stali się najliczniejszą grupą cudzoziemców przyjeżdżających do pracy. Trend ten dotyczy także naszej części Śląska.

Przypomnijmy, że koncepcję integracji gospodarczej, której jedną z odsłon są śniadania biznesowe wspierają: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego; Urząd Miasta Racibórz; Urząd Miasta Rybnika; Gmina Gorzyce; Gmina Godów; Inkubatory Przedsiębiorczości w Rybniku, Raciborzu i Wodzisławiu Śląskim; Izby Gospodarcze z Raciborza, Żor i Wodzisławia Śląskiego; Cechy Rzemieślników z Wodzisławia Śląskiego, Żor i Raciborza; Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim; Starostwo Powiatowe w Raciborzu; Forum Firm w Radlinie oraz Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Agenda

7:30-8:00 | Rejestracja gości, rozpoczęcie śniadania
8:00-8:15 | Adaptacja obcokrajowców ze wschodu w lokalnej społeczności i w przedsiębiorstwie – Alla Brożyna, Żorska Strefa Przedsiębiorczości, animator projektu dla obcokrajowców „28 Dzielnica” z Rybnika oraz Mariusz Wiśniewski, członek zarządu Stowarzyszenia „17-tka” z Rybnika, koordynator projektu dla obcokrajowców „28 Dzielnica” z Rybnika
8:15-8:30 | Trudności, korzyści i rozwiązania problemów wynikających z zatrudniania obcokrajowców ze wschodu w polskich przedsiębiorstwach – Mykola Mykhailenko, prezes zarządu Axawe sp z o.o. sp. k.
8:30-9:00 | 30 sekund dla każdego gościa
9:00-10:00 | Networking w praktyce – czas kiedy się poznajemy i wymieniamy się wizytówkami

Ważne. Śniadanie jest bezpłatne, ale udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji. Udając się na śniadanie, proszę koniecznie zabrać wizytówki.

Kontakt do organizatorów:

  • Radosław Knesz (Inkubatory Przedsiębiorczości): tel. 791761057 – spotkania Silesia Team;
  • Krzysztof Dybiec (Izba Gospodarcza Wodzisław Śląski): tel. 505 125 884 – spotkania networkingowe;
  • Ireneusz Burek (Raciborska Izba Gospodarcza) tel. 502 21 31 22 – spotkania branżowe.

Przedsięwzięcie pilotują prowadzone przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Inkubatory Przedsiębiorczości z Wodzisławia Śląskiego, Raciborza i Rybnika oraz Izby Gospodarcze z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika i Raciborza. Wydarzenie jest finansowane przez Miasto Rybnik. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

***
Śniadanie Biznesowe Subregionu Zachodniego
data:
19 września 2019 r. (czwartek) | godz.: 7:30-10:00
miejsce: Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” (ul. Mościckiego 3, 44-273 Rybnik)