Biznes w Czechach

Jeżeli w jakikolwiek sposób planujesz współpracę transgraniczną ta informacja jest dla Ciebie.

Zostań członkiem Instytutu Współpracy Transgranicznej – składka to raptem 250 zł na rok a korzyści są wyjątkowe. Poniżej zaproszenie do współpracy.

Szanowni Państwo,

z  badań, przeprowadzonych na początku tego roku wśród setek polskich i czeskich podmiotów  gospodarczych zdecydowana większość polskich i czeskich podmiotów biznesowych  (ok. 90%) zadeklarowała, że prowadzenie działalności w państwie zagranicznym ma sens.  Przeważająca część biznesmenów w Polsce i w Czechach zainteresowana jest współpracą transgraniczną i wejściem na rynek czeski czy polski.

Z badań równocześnie jednak wynika, że przy podejmowaniu decyzji o działalności za granicą problemem dla dużej części zainteresowanych  jest przede wszystkim niedostateczna orientacja w zagranicznym środowisku biznesowym, brak niezbędnych informacji prawnych czy ekonomicznych o założeniu i prowadzeniu biznesu na rynku czeskim czy polskim, bariera językowa, brak potrzebnych kontaktów, a także instytucji, która mogłaby w tym wszystkim podmiotom zainteresowanym pomagać.

Niniejszym pragniemy Państwa poinformować, iż właśnie w celu wspierania polsko-czeskiej współpracy biznesowej,   podwyższania świadomości prawnej, podatkowej czy ogólnie o ekonomice i środowisku biznesowym u sąsiadów zza Olzy powstało n stowarzyszenie non profit

Instytut transgranicznej współpracy, z.s. z siedzibą w Ostrawie.

Czynność stowarzyszenia, to przede wszystkim:

  • organizowanie imprez edukacyjnych (np. szkolenia) i spotkań branżowych czy  towarzyskich dla swoich członków i sympatyków celu pogłębiania współpracy transgranicznej;
  • zapewnianie wszechstronnej pomocy członkom stowarzyszenia w związku z inicjowaniem i prowadzeniem ich  czynności na terytorium państwa sąsiadującego;
  • pomoc przy zyskiwaniu kontaktów, partnerów biznesowych  i zawieraniu umów firmami transgranicznymi;             
  • udzielanie porad swoim członkom;             
  • współpraca z organami państwa, instytucjami i innymi organizacjami;             
  • inne działania ułatwiające wszechstronny rozwój transgranicznej współpracy gospodarczej.      
  • okazjonalną czynność publikacyjną;             

W celu realizacji naszych celów i ułatwienia działalności Waszej firmy za Olzą pozwalamy sobie  zaprosić Państwa do współpracy i czerpania niemałych korzyści związanych z członkostwem i aktywnym uczestnictwem w wyżej wymienionym zakresie działań stowarzyszenia.

Członkiem naszego zrzeszenia może stać się każdy podmiot gospodarczy, który deklaruje chęć współpracy polsko – czeskiej.

Przykładowo podajemy aktualne imprezy, organizowane naszym Stowarzyszeniem.

SZKOLENIA:

Kontynuujemy proces organizowania szkoleń dla polskich firm, dotyczących działalności w Czechach (patronat Pani Konsul generalnej RP w Ostrawie). Obecnie przygotowujemy kolejne szkolenia:

08. 09. 2021,   Wejście polskiej firmy na rynek czeski

  • 15. 09. 2021,   Jak założyć czeską spółkę handlową, oddział polskiej spółki czy   działalność jednoosobową w Czechach
  • 22. 09. 2021,   System podatków i składek w Czechach
  • 29. 09. 2021,   Windykacja należności w Czechach
  • 06. 10. 2021,   Problemy firm transportowych w Czechach

Terminy i tematy kolejnych szkoleń opublikujemy na bieżąco. Równocześnie wdzięczni będziemy za podanie wniosku innych tematów szkoleń, które Państwa interesują.

SPOTKANIA TRANSGRANICZNE:

Spotkanie branżowe i towarzyskie sprzedawców, importerów i miłośników wina

MAGICZNA ATMOSFERA WINNIC MORAWSKICH

Termin: 07. 10 – 09. 10. 2021

Miejsce: VINIUM Velké Pavlovice (jeden z największych producentów wina na Morawach – 6 milionów litrów rocznie), w samym sercu Moraw Południowych

Polecamy: wszystkim miłośnikom wina, sprzedawcom i importerom wina

Program:    Czwartek 07.10.

  • Przyjazd po południu
    • Powitanie i prezentacja producenta,
    • Zwiedzanie miejsc produkcji wina, zapoznanie się z procesem produkcji
    • Degustacja wina bezpośrednio z tanku
    • Zwiedzanie starej krzyżowej piwniczki winnej

Piątek 08.10.

  • Zwiedzanie winnic w okolicach Velkych Pavlovic
    • Możliwość wypożyczenia rowerów i  wycieczka do niedalekiego Lednicko-Valtickiego areału – unikalnego kompleksu krajobrazowego z wieloma zabytkami kultury i przyrody.
    • Oficjalne spotkanie uczestników z kierownictwem firmy VINIUM i wspólne rozmowy,
    • Wykład oaspektach prawnych i ekonomicznych  współpracy transgranicznej, dyskusja, rozmowy
    • Wieczorek w piwniczce winnej z degustacją najlepszego wina, kolacja, żywa muzyka cymbałowa

Sobota 09. 10. 2021

  • Odjazd po śniadaniu.
  • Możliwość prywatnego przedłużenia pobytu.

Zapraszamy do wzajemnej współpracy i zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie internetowej www.czech-pol.eu.

Z poważeniem,

Kurowska Klara

Instytut transgranicznej współpracy, z.s.

Křížkovského 617/10, 712 00 Ostrava – Muglinov, Czeska Republika

Tel.: +420 733 699 699

Mail: info@czech-pol.eu